Lampy sufitowe do kuchni – przeczytaj przed zakupem i wybierz bezbłędnie!
Lampy sufitowe do kuchni zapewniają optymalne oświetlenie najważniejszego dla wielu osób miejsca w domu. W kuchni musi być jasno, widoczność jest ważna dla bezpieczeństwa i komfortu domowych kucharzy i ich rodzin. Oświetlenie sufitowe w kuchni ma ułatwiać przygotowanie potraw, gotowanie, sprzyjać atmosferze posiłków. Odpowiednie oświetlenie ogólne zapewnią kuchenne lampy sufitowe, dostępne w wielu rodzajach, modelach i kolorach dopasowanych do różnych stylów wyposażenia kuchni.
Jaką lampę sufitową wybrać do kuchni?
Najpopularniejsze rodzaje oświetlenia sufitowego do kuchni to:
Lampy kuchenne sufitowe wiszące — tradycja wciąż żywa?
Kuchenne lampy sufitowe wiszące z kloszem w odmianach tradycyjnych, retro oraz nowoczesnych i modernistycznych to klasyczny wybór. Taka lampa kuchenna daje dobre oświetlenie, a klosz jest łatwy do mycia i wymiany. Często możliwa do zakupu w zestawach: kuchenna lampa sufitowa i lampa nad stół. Dzięki takiej oprawie pytanie: jaki żyrandol do kuchni? nie jest problemem! Klosz można wymienić na inny, który nam się spodobał, bez konieczności demontażu całego urządzenia.
Reflektory i spoty sufitowe jedno lub wielopunktowe do kuchni
Reflektory to modele praktyczne, jeśli chcemy lepiej oświetlić daną strefę lub kilka stref, w pomieszczeniach wysokich i z załomami lub zakamarkami. Ich zaletą jest ciekawe, kierowane światło. Poszczególne głowice reflektorów można nakierować na obszary wymagające silnego oświetlenia, ale dają też rozproszone światło na większy obszar. Nie sprawdzają się jednak jako oświetlenie sufitowe do kuchni bardzo niskich, np. poddaszowych, gdyż słabo oświetlą górną część szafek.
Spot to odmiana reflektorka — oświetla kierowanym snopem światła wycinek przestrzeni i służy do wydobycia elementu dekoracyjnego oraz zapewnienia miłej atmosfery bez stawiania lamp na niższych poziomach. Ich minusem jest to, że do uzyskania prawidłowego natężenia światła często potrzebne jest więcej punktów świetlnych. Daje to natomiast bardzo dobre efekty wizualne i w użytkowaniu nie jest kosztowne, gdyż spoty najczęściej są wyposażone w LED-y. Spoty można wpuszczać w podwieszane sufity i mocować pod szafkami kuchennymi.
Spoty doskonale pasują do współczesnych i industrialnych wnętrz, reflektory produkowane są w bardziej urozmaiconych wzorach, możliwych do zastosowania jako lampy sufitowe do kuchni w każdym wystroju. Doskonałe nad wyspą kuchenną i blatem roboczym, które potrzebują mocnego rozjaśnienia. Potrzebujesz montażu lampy w kuchni? Skorzystaj z naszej oferty: Elektryk Łódź
Panele oświetleniowe i plafony jako lampy sufitowe do kuchni
Ten rodzaj lamp do kuchni, sufitowych i ściennych jest obecnie bardzo modny. Do niedawna używany głównie w łazienkach, tryumfalnie wkroczył też do kuchni i na salony. Łatwy do aranżacji w nowoczesnych wnętrzach, sprawdza się równie dobrze w wysokich i niskich kuchniach dając równomiernie rozproszone światło. Często uzupełniany o oświetlenie dodatkowe w najważniejszych punktach kuchni, np. dekoracyjny blask taśm LED podświetlających witrynę lub regał. Jest łatwy do utrzymania w czystości, wyposażony w wiele przydatnych funkcji, tj.: regulacja natężenia światła, zmiana jego barwy i temperatury.
Lampa do kuchni powinna pasować do jej wystroju. Oprawy lamp do kuchni: sufitowych, ściennych, czy podszafkowych produkowane są we wszystkich modnych obecnie stylach.
Nasze usługi elektryczne wykonywane w następujących miastach:
Jaki wybrać design żyrandola do kuchni?
- Minimalistyczny i nowoczesny,
- Surowy i industrialny
- Ze skandynawską prostotą,
- Glamour – z przepychem,
- Eklektyczny – dla lubiących mieszać konwencje,
- Klasyczny lub tradycyjny.
Abażury i klosze mogą być pełne, przeźroczyste szklane, w klatkowych kloszach, kryształowe, metalowe lub z materiałów naturalnych. Nowoczesne, energooszczędne żarówki gwarantują minimalne zużycie prądu. Każdy znajdzie coś dla siebie i swojego wnętrza!
Obejrzyj lampy sufitowe do kuchni, wybierz odpowiednią i zapewnij przyjemny nastrój w kuchni sobie i bliskim podczas przygotowywania i smakowania posiłków.